25.7 C
İstanbul
Cumartesi, Haziran 22, 2024

Halk sağlığını tehdit eden veya aldatıcı içeriğe sahip olan birçok gıda, gıda takviyesi, ilaç vb. ürünlere ait gerçeklerin manipüle edilerek halktan gizlenmesi, halk sağlının bu yolla tehlikeye atılması

Okumadan geçme!

Problem Tespiti: Halk sağlığını tehdit eden veya aldatıcı içeriğe sahip olan birçok gıda, gıda takviyesi, ilaç vb. ürünlere ait gerçeklerin manipüle edilerek halktan gizlenmesi, halk sağlının bu yolla tehlikeye atılması

Problem Detayı: Ülkemizde mevcut durumda her sektörde ciddi bir kirlenme mevcuttur. Gıda ürünlerinden, ilaçlara birçok konuda halk sağlığı tehlike alıntıdadır. Devlet kurumlarımızın iyi niyetli çalışanları özel sektörün türlü baskıları ve siyasilerinde devreye girmesi ile birçok konuda halk sağlığını tehlikeye atan ürünler hakkındaki gerçekleri açıklayamamaktadır. Bu sadece ülkemize özel bir durumda değildir. Ancak çözümü bu sorunun mağdurları tarafından sağlanmalıdır.

Çözüm Önerisi: Bağımsız Bir Halk Laboratuvarının Kurulması Halkımız sağlıksız olan tüm ürünler hakkında bilgilendirilmeli, bu firmaların devlet organlarının rüşvet, baskı veya tehditle ifşasını gizledikleri gerçekler halkımıza hizmet eden Halk Laboratuvarı tarafından afişe edilmelidir. Yıldız Hareketi ülkede mevcut düzende kurulu devlet kurumlarının işlemesi için gerekenleri yapacak ancak her zaman bağımsız bir teyit mekanizmasını dışarda müdahale edilemez olarak var edecek şekilde sistemi sigortalamayı hedeflemektedir. HALKLAB Bağımsız Halk Laboratuvarı toplum sağlığının temini için Yıldız Hareketinin ortaya koyduğu en önemli projelerden biri olacaktır. Çalışanların kimlikleri gizli tutulacak, kurum finansmanı halk tarafından yapılacak ve raporlamayı da kurum halka yapacaktır. Arada devlete ait hiç bir müdahale mekanizması olmayacaktır.
1. Finansmanı halk tarafından yapılan hem ekonomik olarak hem de yönetim olarak özerk Halk Laboratuvarı kurulacaktır.
2. Her vatandaş incelenmesini istediği ürün hakkında bu kuruma başvuruda bulunabilecektir.
3. Kurum ayrıca belli bir program dahilinde ülkenin her yanından numuneler toplayarak depolarında şahit numune olarak saklayacak ve inceleyecektir. Bu sayede teste sokulan numuneler ile halka satılan ürünlerin farklı olması engellenecektir.
4. Halk Laboratuvarının raporlama mercii halkın kendisi olup raporlar halka açık şekilde yayınlanacaktır.
5. Halk Lab’ın tüm faaliyetleri ve personeli çalışma alanında sürekli olarak kayıt altına alınacaktır tüm çalışmaları şeffaf olacaktır.

Lisans Sahibi : Şenol GÖKNER
Lisans Numarası :20210715-TR-G-03

- Advertisement -spot_img

Daha fazla haber...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Son haberler